Previous Main Table of Content Print PDF Next
Atbildes uz 1. - 9. nodaļas jautājumiem

3. nodaļa: Lauku naktsmītnes telpas un aprīkojums

  1. Jēdziens “atrašanās vieta” ietver apkārtējo vidi (reģionu, dabisko un cilvēka veidoto ainavu, vēsturiskās / arheoloģiskās / kultūras vietas un pieminekļus, izklaides iespējas sliktu laika apstākļu gadījumā un āra aktivitāšu infrastruktūru, pagalmu / dārzu, palīgceltnes un pašu ēku) un piekļuvi (attālumu no pilsētas, ceļu stāvokli, ceļa līdz naktsmītnei redzamību, automašīnu stāvvietas).
  2. Individuāli katram gadījumam. Sarakstam ir jābūt balstītam uz iepriekšējā jautājuma atbildi.
  3. Naktsmītņu ēku galvenie principi ir estētika (iekļaušanās apkārtējā vidē un ainavā, atbilstība Jūsu biznesa galvenajai idejai / konceptam, pievilcība, unikālie elementi, atbilstība Jūsu mērķa grupu cerībām un vajadzībām) un funkcionalitāte (drošība, lietošanas ērtums, tādi celtniecības materiāli, kas ir izturīgi un ir pa kabatai, saprātīgi uzturēšanas izdevumi).
  4. Individuāli, atkarībā no valsts.
  5. Uzturēšanas darbus ir jāveic, lai nodrošinātu atbilstību likuma prasībām (drošības, higiēnas normas), pagarinātu Jūsu īpašuma mūža ilgumu un radītu pozitīvu iespaidu uz Jūsu viesiem. Ārējās apkārtnes uzturēšanas darbiem ir jāietver tuvējās apkārtnes, piebraucamo ceļu, taciņu, lieveņa, u.c. attīrīšanu no atkritumiem un sniega / ledus, norādes zīmju atjaunošanu, kas ved uz Jūsu viesu māju, ēkas un palīgēku krāsošanu un pārkrāsošanu, vēlams arī – ceļa stāvokļa uzlabošanu, taku attīrīšanu un marķēšanu.
  6. Minimālais mēbelējums, kas nodrošinātu administrācijas normālu funkcionēšanu, ietver galdu, krēslu, datoru / piezīmju grāmatu, atslēgu pakaramo, telefonu, dokumentu skapi dažādu dokumentu uzglabāšanai, elektronisko kases aparātu, statīvu ar informatīvajiem materiāliem, vēlams arī – aprīkojumu norēķiniem ar elektroniskajām maksājuma kartēm.
  7. Galvenās pašizklaides iespējas iekštelpās ir spēles, piemēram, šahs, kārtis, galda teniss, biljards, grāmatu lasīšana, mūzikas klausīšanās, bērniem – zīmēšana, u.c. Zināšanas par Jūsu mērķa klientu grupu palīdzēs Jums izdomāt arī citas izklaides iespējas.
  8. Iekārtojot kopējo atpūtas telpu, Jums ir jāpadomā par sekojošu mēbeļu un aprīkojuma novietošanu tajā – ugunsdrošības ierīces, ventilācijas sistēma, akustiskā izolācija, plaukti, galds, dīvāns, krēsli / atzveltnes krēsli, kamīns, dažādas atmosfēru radošas detaļas (gleznas, aizkari, sveces, paklāji, tapetes), izklaidējošie elementi, piemēram, mini-bibliotēka, televizors, CD atskaņotājs, spēles, u.c.
  9. Galvenie principi viesa istabas iekārtošanā ir atbilstība drošības prasībām (ugunsdrošība un viesa drošība istabā) un mēbelējuma dizains, īpaši elementi, kas nodrošina gulēšanas komfortu. Priekšroka izturīgiem materiāliem, funkcionālām un viegli kopjamām mēbelēm un, protams, saprātīgām cenām un estētikai.
  10. Standarta viesu istabas apmēbelējumā un aprīkojumā ir jābūt iekļautai centrālajai lampai un galda / gultas lampai, gultai ar matraci, spilvenu, gultasveļu, segu vai dūnu segu, vienkāršam krēslam (-iem), galdam vai rakstāmgaldam, drēbju skapim ar pakaramajiem, atkritumu grozam, spogulim, aizkariem, grīdas segumam / paklājam un drēbju žāvētājs, ja nav pieejamas kopējās drēbju žāvēšanas iekārtas. Vēlams arī – kafijas pagatavojamais aparāts / tējkanna. Papildus aprīkojums var būt pašapkalpošanās ēdiena pagatavošanas iekārtas, piemēram, plīts / krāsns, ledusskapis, mikroviļņu krāsns, televizors, video, telefons un dažādas mēbeles augstākam luksusa / komforta līmenim (dīvāni, zemi galdiņi, u.c.).
  11. Istabām, kas paredzētas ģimenēm ar bērniem, ir jābūt labai skaņas izolācijai, drošām kontaktligzdām, augstākām margām uz balkona, papildus mēbelēm, piemēram, augstam krēslam, šūpulītim / bērnu gultiņai, un vēlams arī ēdiena pagatavošanas iekārtām, ledusskapim un piekļuvei veļas mazgāšanas iekārtām.
  12. 3 faktori, kas viesa telpai piedod īpašu raksturu un vairo viesa interesi ir tās forma (piemēram, 6-stūru kotedža), materiāli, no kā tā ir taisīta (piemēram, sniegs, ledus, priedes koks) un ideja (piemēram, konkrētā reģiona iedzīvotāju tradicionālie mājokļi).
  13. Igla, jurta, dažāda veida koka būdiņas, u.c.
  14. Nepieciešamais aprīkojums ietver dušu / vannu, izlietni, ziepju turētāju ar ziepēm, kontaktligzdas bārdas skujamajam aparātam / fēnam, skūšanās / dekoratīvās kosmētikas spoguli, dvieļu turētāju, neslīdošu paklājiņu, tualetes podu, papīra turētāju ar papīru, gaisa atsvaidzinātāju un miskasti.
Previous 2. nodaļa: Lauku naktsmītnes atvēršana           4. nodaļa: Izturēšanās pret klientiem Next