Previous Main Table of Content Print PDF Next
7. nodaļa: Nelaimes gadījumu novēršana un pirmā palīdzība
7.1. Ugunsdrošības pasākumi

7.1.3. Rīcības uguns ārkārtas situācijās personālam

Ir ļoti svarīgi informēt Jūsu darbiniekus par soļu secību, kādi jāveic ugunsgrēka gadījumā. Pateicoties apmācībām, ko iesākt uguns ārkārtas situācijās, personāls nekritīs panikā, bet spēs rīkoties pārliecināti un ātri. Atcerieties regulāri atkārtot zemāk aprakstītos soļus!

  1. Zvaniet vietējiem ugunsdzēsējiem un sniedziet skaidru informāciju par Jūsu adresi un atrašanās vietu, uguns atrašanās vietu un apdraudēto cilvēku skaitu, ja vien iespējams.
  2. Centieties cīnīties ar uguns liesmām, izmantojot ugunsdzēšamo aparātu, taču tikai tad, ja domājat, ka tas ir iespējams. Darbiniekiem ir jābūt labi apmācītiem, kā lietot ugunsdzēšamos aparātus un ugunsdrošās segas. Ārkārtas gadījumos nav laika lasīt instrukcijas.

Uguns dzēšamie aparāti:

Uguns dzēšamajam aparātam ir jāatbilst liesmām, ar ko gatavojaties cīnīties. Uguns dzēšamie aparāti, kas satur ūdeni, nav piemēroti lietošanai, ja deg tauki vai ir elektriskā uguns. ABC tipa daudzfunkcionālie uguns dzēšami aparāti ir universāli un piemēroti cīņai ar visa veida liesmām.

Kā lietot uguns dzēšamo aparātu:

1) Nostājieties 2 m attālumā no uguns, ar muguru pret izeju.

2) Izvelciet gredzenu. Tas atbloķēs rokturi.

3) Mērķējiet zemu. Tēmējiet sprauslu / šļūteni uz uguns pamatiem.

4) Nospiediet rokturi līdz atdurei. Tas atbrīvos dzēšamo līdzekli. Roktura atlaišana apturēs dzēšamā līdzekļa strūklu.

5) Dzēsiet, pārvietojot aparātu / šļūteni no vienas puses uz otru (no labās uz kreiso un atpakaļ). Lēnām tuvojoties ugunij, kustiniet aparātu / šļūteni, līdz liesmas ir izdzisušas. Skatieties uz uguns zonu un, ja uguns aizdegas no jauna, atkārtojiet procesu. Ja uguns nesāk uzreiz pazust, nepūlieties un bēdziet prom.

  1. Palīdziet evakuēt cilvēkus, kuriem ir nepieciešama palīdzība (vecākus cilvēkus, bērnus, u.c.).
  2. Ārpusē centieties noteikt klātesošo naktsmītnes viesu skaitu un vai visi no viņiem ir izglābušies. Sniedziet pirmo palīdzību cietušajiem drošā vietā.
  3. Sazvanieties ar savu apdrošināšanas kompāniju un ziņojiet par ugunsgrēku un tā detaļām. Veiciet precīzu postījumu inventarizāciju.
  4. Iespēju robežās parūpējieties par pārējo īpašumu (aizklājiet caurumus jumtā un logos). Ataiciniet elektriķi, lai pārbaudītu aprīkojuma drošību un darbošanos, kā arī santehniķi, lai izslēgtu un nosusinātu sistēmu. Pārdomājiet atjaunošanas aktivitātes, laika posmu un izmaksas.
Previous 7.1.2. Evakuācijas plāns un rīcības viesiem           7.2. Drošības pasākumi Next