Previous Main Table of Content Print PDF Next
II. Galvenie kultūras produkti
7. Kultūras pasākumi

7.11: Piemēri un  pieredze

Labie piemēri  no Latvijas. Apskatīsim visas iespējamās organizatoru grupas.

1. Valsts un pašvaldība

Valsts un pašvaldību organizētie pasākumi privātā sektora uzņēmējiem ir neatsverams sadarbības partneris, jo sadarbojoties var izveidot apmeklētus un interesantus pasākumus. Pilsētu  un novadu svētki ir izplatīta parādība Latvijā. Ar katru gadu piedāvājums kļūst arvien interesantāks un daudzpusīgāks. Tūrisma uzņēmēji var sadarboties ar pašvaldībām, nākt ar saviem priekšlikumiem. Piemēram, Salacgrīvas novada pasākumu kalendārs ir ļoti piesātināts, vietējie tūrisma un viesmīlības uzņēmumi var izmantot šo piedāvājumu. Salacgrīvas mājas lapā www.salacgriva.lv   atrodama informācija par gaidāmajiem pasākumiem, diemžēl mājas lapa ir pieejama tikai latviešu valodā. Pilsētas svētki augustā, Jūras svētki, Baltijas Alfa-Romeo īpašnieku salidojums „AROMS”, Enduro čempionāts, mākslinieku plenērs, Starptautiskais Ziemeļlivonijas festivāls Ainažos – šie ir tikai daži novadā notiekošie pasākumi.

Nacionālais vēstures muzejs ikgadus rīko „Āraišu svētkus” – senlatviešu kultūras svētkus Āraišu ezerpilī, uzņēmēji var sadarboties nodrošinot naktsmītnes, tematisku ēdināšanu un atrakcijas.

www.travelnews.lv

2. Individuālie komersanti

Keramiķa Valda Pauliņa darbnīca  „Pauliņi” savu produktu podniecības procesa demonstrāciju ar apmeklētāju iesaistīšanos pārdod kopā ar ceļojumu aģentūru IMPRO, kur tas ietverts ceļojumā „Daugavas loki kopā ar Annu Rancāni”.

 www.impro.lv

3. Sabiedrības ar ierobežotu atbildību

SIA „Jaunpils pils” piedāvā Viduslaiku svētku apmeklējumu ar plašu kultūras programmu. Skat, www.jaunpilspils.lv. Mājas lapa ir latviešu, krievu, angļu valodās, tā ir pārskatāmi un interesanti izveidota, apmeklētājus aicinoša. Pasākums notiek ik gadus.

SIA Līgatnes rehabilitācijas centrs piedāvā pasākumu spēli „Objekts - x” padomju slepenajā bunkurā. Tā laikā dalībnieki darbojas no padomju laikiem palikušajā bunkurā zem rehabilitācijas centra, 9 km dziļumā. Notiek iepazīšanās ar padomju laiku atribūtiku, stāstiem, ēdieniem. www.bunkurs.lv  – mājas lapa arī latviešu, angļu, krievu valodās.

SIA „Fono”organizē  mūzikas un aktīvās atpūtas festivālu „Fonofest” Cēsu novada ekstrēmo sporta veidu kompleksā „Uplandi”. Mājas lapa pieejama latviešu un angļu valodās, festivāls tiek organizēts ļoti profesionāli brāļu Sildniku vadībā  www.fonofest.com.

SIA „Bordertown” jau 12 gadu organizē Bauskas kantri mūzikas festivālu Mārtiņa Ružas vadībā. Šis ir viens no četriem Eiropā regulāri notiekošiem amerikāņu mūzikas festivāliem, kurš piesaista aptuveni 200 dažādu valstu kantrīmūzikas grupas. www.countrymusic.lv.

SIA “Hobbywool” otro gadu organizē Latvijas ātradīšanas sacensības, kuras norisinās visu vasaru visos Latvijas reģionos. Informācija mājas lapā pieejama 3 valodās, www.uzadi.lv.

4. Nevalstiskas organizācijas

 „Smiltene Alternative” ir jauniešu iniciatīvu komūna, kas organizē kultūras pasākumus, tai skaitā brīvdabas mūzikas festivālu „Tepat ir labi”, kas notiek Smiltenē, atpūtas kompleksā „Kalbakas” www.myspace.com/smiltenealternative.

Vēsturiskās rekonstrukcijas klubs biedrība ”Rodenpoys” organizē Viduslaiku dienu  Ropažu Livonijas ordeņa pilsdrupās ar  kultūras programmu plašai publikai. Piedalās arī citi klubi – Livonieši, Excertitus Rigen.  www.ropaži.lv

Fotogrāfu apvienība „Foto Būda” organizē fotogrāfu vasaras plenēru  Strobist Ainažos, www.fotobuda.lv/strobist

Previous Jautājumi           Avoti un literatūra Next