Previous Main Table of Content Print PDF Next
7. nodaļa: Nelaimes gadījumu novēršana un pirmā palīdzība
7.4. Tipiskākie nelaimes gadījumi un pirmā palīdzība

7.4.3. Negadījumi ar ķimikālijām – apdegumi un saindēšanās

Ķīmiskais apdegums ir visizplatītākais negadījumu veids, kas saistīts ar ķimikālijām. Ja tas atgadās, Jums ir jānoskalo ķimikālijas, turot apdedzināto vietu zem aukstas ūdens strūklas ilgāku laiku. Pēc tam ir jāuzziež aptiekā nopērkamu ziedi apdegumiem, biezu kārtu medus vai biezu kārtu dzeramās sodas un ūdens maisījumu, kā arī ievainotā vieta ir vaļīgi jāapsaitē. Ja negadījums skar acis, Jums ir nekavējoties jāskalo tās ar lielu daudzumu tekoša ūdens, nekavējoties jāizsauc medicīniskā palīdzība un tikmēr acis ir jānosedz ar sterilu apsēju / polsteri.

Ja gadījumā ir notikusi saindēšanās, norijot ķimikālijas, lieciet cietušajai personai dzert pienu vai ūdeni, lai tās atšķaidītu, un piezvaniet ātrajai palīdzībai, lai saņemtu norādījumus, ko darīt konkrētās indes gadījumā. Tikai tad, ja ķīmiskā viela ir zināma un tā nav kodīgs šķīdums (skābe, tīrāmais šķidrums), vai naftas produkts (benzīns, krāsas šķaidītājs, degšķidrums), izraisiet vemšanu un pēc tam iedodiet iedzert aktīvo ogli. Ja ķīmiskā viela nav zināma, neveiciet nekādus pasākumus un meklējiet profesionālu medicīnisko palīdzību.

Previous 7.4.2. Uguns traumas – apdegumi un šoks           7.4.4. Citas sadzīves traumas – elektriskais šoks, ausu / acu / deguna traumas, ģībšana Next