Previous Main Table of Content Print PDF Next
7. nodaļa: Nelaimes gadījumu novēršana un pirmā palīdzība

7.3. Viesu drošības pasākumi

Lai novērstu sadzīves negadījumus, kas var novest pie traumām Jūsu viesiem, Jums ir jāveic dažādi drošības pasākumi naktsmītnes iekšpusē un ārpusē. Tie pārsvarā ietver rūpīgu materiālu izvēli (izvairīties no stikla, priekšroka neslīdošiem materiāliem), lai mazinātu iespējas sagriezties, paslīdēt, pakrist, un citas traumas, kā arī pienācīgu elektrības sistēmas un mēbeļu uzturēšanu, lai izvairītos no citām traumām.

Pārbaudes punktu saraksts, izstrādājot viesu drošības pasākumus:

  • Nodrošināts zemējums visām elektrības kontaktligzdām
  • Regulāri pārbaudīt mēbeles, armatūras un citu aprīkojumu, vai nav vaļīgi savienojumi un nolietojušās detaļas
  • Atbilstošs apgaismojums zālēs, kāpņutelpās, automašīnu stāvvietās, u.c.
  • Neizmantot durvīs stiklu vai norūdītu stiklu
  • Neslīdošs / pretslīdes segums vannā, uz grīdas, paklājiņi vannas istabās
  • Rokturi vannas istabās, pie kuriem pieķerties

Ir nepieciešams veikt virkni papildus pasākumu, ja Jūsu klientu vidū ir ģimenes ar maziem bērniem, jo pēdējie savās radošajās spēlēs var būt pakļauti lielākam riskam nekā Jūs domājat. Tā, piemēram, ja netālu no naktsmītnes atrodas aka, ziņkārīgi bērni visticamāk to atradīs un gribēs noskaidrot, kas tajā ir iekšā. Tāpēc tā ir jānoslēdz ar vāku, ko var attaisīt tikai pieaugušie. Līdzīgā veidā, ja netālu ir siena, stāvs kritums, vaļēja ūdenstilpne vai atkritumu bedre, ir jānovieto norobežojošās barjeras. Ēkas iekšpusē ir jāierīko augstas margas – kāpnēs un uz balkona.

Asi priekšmeti un mehānismi (piemēram, mauriņa pļāvēji), sērkociņi, šķiltavas, gāzes ierīces, uguns dzēšamie aparāti, visa veida ķimikālijas un tīrāmie līdzekļi ir jātur bērniem nepieejamā vietā, jo parasti tie pievelk bērnus kā magnēts. Tā paša iemesla dēļ kontaktligzdām istabās un viscaur ēkā ir jābūt drošām. Visefektīgākās ir kontaktligzdu drošības spraudņi vai vāciņi, kuri pārtrauc enerģijas padevi un attur bērnus no pirkstu vai sīko priekšmetu bāšanas rozetē. Grozāmie vāki ļauj iekontaktēt ierīces un automātiski aizveras, kad kontaktu neizmanto. Ja viesu istabā ģimenes vajadzībām ir ēdiena pagatavošanas iekārtas, plīts slēdžu vāciņi, kas izveidoti kā plastmasas cepurītes, var atturēt bērnus no plīts ieslēgšanas un pasargāt no apdegumiem. Līdzīgā veidā daudzfunkcionāla izturīga slēdzene var tikt izmantota, lai aizslēgtu mikroviļņu krāsni, trauku mazgājamo mašīnu, ledusskapi, saldētavu un citas iekārtas.

Ja Jums ir papildus telpas, Jums ir nepieciešams veikt papildus drošības pasākumus. Tā, piemēram, pastāvīga uzraudzība, vai labāk video novērošanas kamera, kas uzstādīta administrācijā, ir nepieciešama, lai kontrolētu peldbaseinu. Ir jābrīdina arī vecāki, ka bērni drīkst uzturēties peldbaseinā tikai vecāku uzraudzībā, lai Jums nav jānes atbildība par negadījumiem. Ja Jūsu naktsmītnē ir iespējams pagatavot maltīti uz atklātas uguns, grili ir jāierok zemē vai jāizveido no akmeņiem, lai tie netīšām nenokristu, neapgāztos un neapdedzinātu bērnu.

Pārbaudes punktu saraksts bērnu drošībai:

  • Drošas elektrības kontaktligzdas (drošības aizbāžņi, grozāmie vāciņi)
  • Atbilstošas margas uz balkona un kāpnēs
  • Instrumentu, ķimikāliju un potenciāli bīstamu priekšmetu glabāšana bērniem nepieejamā vietā
  • Īpašas ierīces sadzīves tehnikai (plīts slēdžu vāciņi, iekārtu slēdzene)
  • Neslīdoša vanna, pretslīdes paklājiņš, piepūšami apvalki vannas metāliskajām daļām
  • Peldbaseinā – noteikumi, uzraudzība, brīdinājumi vecākiem
  • Barjeras un vāki akām, bedrēm, nogāzēm
  • Drošas piknika / grillēšanas vietas

Papildus informāciju par būtiskākajiem drošības aspektiem lauku tūrisma mītnē pieejama

http://www.macies.celotajs.lv/

Previous 7.2. Drošības pasākumi           7.4. Tipiskākie nelaimes gadījumi un pirmā palīdzība Next