Previous Main Table of Content Print PDF Next
II. Galvenie kultūras produkti
7. Kultūras pasākumi

7.9: Juridiskie aspekti, nosacījumi un prasības

Galvenais nosacījums ir tas, ka uzņēmums uzstājas tirgū kā kultūras produkta īpašnieks, kurš ne tikai izstrādā produktu, bet arī koordinē tā organizāciju un norisi, nes juridisku atbildību par visu notiekošo.  Tāpēc visām uzņēmuma darbībām un saistībām jābūt juridiski korekti noformētām ar savstarpējo līgumu palīdzību.

Līgumos jābūt norādītam:

Svarīgi atcerēties, ka līgumi jāslēdz pilnīgi ar visiem iesaistītajiem – piegādātājiem, mēdijiem, sponsoriem, atbalstītājiem! Gadījumā, ja jūs organizējat kultūras produktu ne sava uzņēmuma teritorijā vai telpās – arī ar vietas piegādātāju.

Līguma slēgšanas procesu, kas ir būtiska produkta organizācijas daļa,  nosacīti var sadalīt sekojošos posmos: interese, pārrunas, savstarpējais akcepts, nosacījumu apspriešana un vienošanās, Līguma parakstīšana un spēkā stāšanās.

Jāievēro visi pašvaldības un valsts regulējumi un prasības  uzņēmējdarbībā (tirdzniecības nosacījumi, drošības prasības, sanitārās prasības, vides aizsardzības prasības).  Šāda pasākuma gadījumā tās ir:

  1. biļešu reģistrācija VID;
  2. izbraukuma tirdzniecības atļauju izņemšana PVD;
  3. akcīzes preču – cigarešu un alkohola tirdzniecības atļaujas VID;
  4. municipālās reklāmas izvietošanas nodevas;
  5. obligātie maksājumi autortiesību aģentūrai par mūzikas publisku atskaņošanu;
  6. obligāts vides dienesta noteikts pārvietojamo tualešu skaits.

Neskatoties uz to,  ka tirdzniecības atļaujas un akcīzes preču tirdzniecības atļauju pieprasa un saņem preces tirgotājs, kurš ir pasākuma organizatora piegādātājs,  par kontroles funkciju atbildīgs ir pasākuma/produkta īpašnieks. Tāpēc atļauju saņemšana ir jākontrolē. Pretējā gadījumā uzņēmējs riskē ar to, ka pasākumu var pārtraukt vai aizliegt attiecīgo instanču pārstāvji.

Ja tiek iesiastīta reklāmas aģentūra, tadtā atbild par reklāmas izvietošanas nodevām. Ja tās nav samaksātas, reklāmu pašvaldība var noņemt.

Svarīgi atcerēties, ka savlaicīgi un juridiski pareizi noslēgti līgumi samazina risku, tas ir - savstarpējo vienošanos pārkāpumus vai neizpildi, vai finansiālos zaudējumus.

Previous Jautājumi           Jautājumi Next