Previous Main Table of Content Print PDF Next
I. Galvenās koncepcijas
2. Inventarizācija

1. solis: Robežu noteikšana

2. attēls. Vēsturiska vieta: Sarionas tektoniskā lūzuma vietas Teruelā, Spānijā

Pirmais solis inventarizācijas veikšanā ir robežu noteikšana teritorijai, kurā vēlaties strādāt. Vispirms nosakiet aktivitāšu centru (piemēram, tas varētu būt jūsu uzņēmums, kurā sniedzat tūrisma pakalpojumus) un iezīmējiet teritorijas tam visapkārt, ņemot vērā ekskursiju nodrošināšanai paredzētos laika ierobežojumus. Atkarībā no tūristu izvietojuma, ir lietderīgi inventarizēt arī tuvējās pilsētas vai teritorijas kultūras resursus, kurus tūristi varētu apmeklēt vieni paši. Ieteicams šos inventāra sarakstus veidot atsevišķi, lai gan dažas iezīmes varētu parādīties abos sarakstos. 

Sākotnēji, atkarībā no pilsētas/ciema lieluma, kurā atrodas jūsu uzņēmums, var veidot šādus ierobežojumus:

  1. Teritorija, kas ietver visus jūsu ciema kultūras tūrisma objektus, divu stundu vai pusdienu ilga pastaiga kājām;
  2. Teritorija, kas ietver citus apkārtējos ciemus, kuru iespējams apskatīt pusdienas vai vienas dienas laikā, izmantojot automašīnu vai autobusu. Vēlāk jūs varat veidot inventāra sarakstus līdzīgām teritorijām jūsu apdzīvotās vietas tuvumā, ja ir vērts tās apmeklēt;
  3. Tuvējā lielākā mazpilsēta vai lielpilsēta ar interesantiem objektiem, kuru iespējams apskatīt pusdienas vai vienas dienas laikā, izmantojot automašīnu.

Jūs varat nodrošināties ar sava reģiona sīka mēroga kartēm un tajās iezīmēt attiecīgās teritorijas. Vēlāk šīs kartes varēsiet lietot, lai atzīmētu esošos tūrisma resursus un sastādītu maršrutus. 

Previous Mērķi un metodes           2. solis: Kultūras resursu saraksta veidošana Next